Za dużo makijażu na twarzy

Makijaż jest po to, żeby nieco poprawić wygląd każdej kobiety. Wiadomo, że każda z nas ma jakieś niedoskonałości, z którymi jakoś trzeba sobie radzić. Więcej »

Uroda lalki Barbie

Długie nogi, szczupła talia, odpowiedni wzrost, duży biust, długie blond włosy. Tak w skrócie można opisać kobietę, która ma urodę lalki Barbie. Więcej »

 

Czy malować małe dziewczynki?

Niektóre mamy tak bardzo kochają makijaż, że zaczynają nim katować swoje córeczki. Niestety chociaż makijaż sam w sobie to nic złego, to jednak nie jest to odpowiednie dla małych dziewczynek. Jest co najmniej kilka powodów, dla których nie powinniśmy tego robić, ale najważniejszy z nich to oczywiście cera córeczki. Dzieci mają idealną cerę, chociaż nie używają żadnych kosmetyków. Jeśli zaczniemy nasze dziecko malować i nakładać jednak sztuczne kremy czy pudry, to ich cera szybko się zestarzeje i po prostu zepsuje. Nie warto niszczyć skóry dziecka, jeszcze będzie miało sporo czasu na malowanie się. Pamiętajmy, że makijaż choć jest upiększeniem, to przede wszystkim ma ukryć niedoskonałości, a dziecko ich nie ma. Poza tym dziecko z makijażem nie wygląda za dobrze i nie świadczy zbyt pozytywnie o umiejętnościach wychowawczych rodziców, dlatego lepiej się powstrzymać. Jeśli tak bardzo lubimy kogoś malować, to załóżmy salon kosmetyczny albo malujmy nasze dorosłe przyjaciółki.